Cuma, Kasım 14, 2008

Annelog 3.Yaşını Bitirdi!


Tamam.. Kabul ediyorum..Çok ara verdim. Ama açıklayabilirim. Sanırım yazarken kendimi fazlaca engellediğimi farkettim. yok bunu yazmayayım, uygun olmaz dediğim durumlar fazlalaştı. Çekindim. Günlük yazınca çekinmemeli insan. Sanal günlükler ise sanki tek başınaymışsın gibi düşünülüp başlanılan ama sonra hiç de öyle olmadığının farkına varılan, "bence" gerçek hayat kadar gerçek, sosyal ortamlar. Neysen o olduğun ve bunun da gören gözlerce çok net farkedildiği bir yer. Günlük hayatta düzgün değilsen, burda da olabilmen mümkün değil. Bence. Sonuç olarak, değer verdiğim için, endişelendim sanırım. Yazamadığım şeyler olunca da (yoo hiç de kötü şeyler değil), tabiri caizse "soğudum". Tesadüfen 14 Kasım 2005'te yazmaya başladığımı gördüm bir ara. E bu iyi bir tekrar başlangıç olabilir dedim hemen. Blog yolculuğunda, uzun aralar da olsa, üçüncü yıl bitmiş. Zamanın çok çabuk geçtiğine dair çeşitli yazılar yazmışken, şimdi bir daha yinelemeyeyim ama, üç yıl nasıl da geçmiş hayret!

İyi ki doğdun Annelog! Bir ara blogger kapatılmıştı galiba ama çözümlenmiş olmasına da çok sevindim. Tekrar merhaba.

Neler oldu kısmına girmeyeceğim. Zira işin içinden çıkmak zor olacak. Ama ennnn önemli değişiklik artık kendi iş yerimizde çalışıyor olmam. Zaten üç yıllık bir firma idi, bana da ihtiyaç olunca eşimin geliyorsun sinyalini ikiletmedim. Haziran ayında başladım. On iki yıldır öyle kasmışım ki kendimi çalışma saatleri konusunda, şimdi izin almama gerek olmadan bir yere gitmek ne büyük bir iç huzuru imiş, ancak şimdi anlayabildim. Çok iyi oldu benim için. Çok.
Fotoğraf Atlantik Okyanusu'nun karşı kıyısında, otel odasından çekildi. İlk kıtalararası yolculuğumdan..

8 yorum:

Benim Hayatim dedi ki...

Hey yeni yazı süper!
Rüyalar gerçek olabilirmişin açılımı iş yeriniz oluyor demek :)
Ne mutlu sana izin almamk süper olsa gerek.

Bu arada resim süper.
Yazılarının, devamı gelecek değil mi?

asliberry dedi ki...

Nihayet. Hayır bir şey oldu sanmıştım. Önce rüyalar gerçek oldu postu. Ondan sonra çıt yok. Melankoli hormonlarım hemen salınıma başlar bilirsin. Her hafta en azından bir iki satır yazmalısın. Hem merakta kalmayız, hem yazma alışkanlığını yitirmek hiç iyi bir şey değildir.

adacim dedi ki...

3. yıl, kendi iş yeri, geri dönüş, iyi olman... Hepsi de çok güzel. Hep yaz emi.

annelog dedi ki...

Merhaba Arkadaşlar:))
Burda olduğunuzu bilmek ve görmek çok güzel. Hoşgeldiniz tekrar:))

annelog dedi ki...

Merhaba Arkadaşlar:))
Burda olduğunuzu bilmek ve görmek çok güzel. Hoşgeldiniz tekrar:))

Adsız dedi ki...

sizi yeniden okumak ne güzel

cenebaz dedi ki...

Tekrar hoşgeldin. Yeni işin hayırlı olsun. Tabi ya, var mı kendi işinde çalışmak gibisi. Senin ve çocukların için bulunmaz nimet. Çok sevindim. Tekrar hayırlısı olsun.Ama artık yeni post içn bu kadar arayı açmazsın umarım:))

annelog dedi ki...

Selamlar Nalan. Teşekkür ederim:)

Merhaba Çenebaz. Ben de öyle umuyorum:)