Cuma, Nisan 18, 2008

Keçileri Kaçırmak ve Sünger

Geçen hafta kızım ve arkadaşlarımızla gittiğimiz opera tam bir felaketti. İsmiyle uzaktan yakından alakası olmayan, hatta opera dahi olmayan, Polonyaca soyut bir tiyatro oyunu imiş meğerse. Çok sıkıldık, üst yazılar doğru düzgün okunmadığı ve belirgin bir konu da olmadığı için, hiçbirşey anlayamadık oyundan. Çantam omuzumda tetikte bir vaziyette, ara şimdi olur çıkarız diye sabrederken oyun bitiverdi neyse ki. Adında keçi ve opera olan bir oyuna rastlanırsa gidilmemesi, ya da en azından çocukların götürülmemesi tavsiye olunur. Yine de farklı bir deneyim oldu hepimiz için. Her oyun beğenilecek diye birşey yok. Kızlar en azından bunu tecrübe ettiler. Ay sonuna doğru bir sonraki aktivitemiz ise bir bale gösterisine gitmek olacak. En azından lisanı anlamama gibi bir sıkıntımız olmaz ve umarım bu kez keyifli birakşam geçiririz.

Bu aralar, bu sevimli sarı süngeri seyretmeyi çok seviyoruz hepimiz. Denk geldiğimizde toplaşıyoruz ve iki bölümü arka arkaya seyretmeden de dağılmıyoruz. Çok sevimli. Çok içten. Eskiden deniz biyoloğu olan yaratıcısının hayal gücüne hayran olmamak elde değil. Uzmanlık alanı ile alakalı tabii, ama yine de nasıl düşünmüş de bir deniz süngerini, dünya çapında sevilen bir çizgi karaktere dönüştürebilmiş. Çocuklar da ben de çok seviyoruz. Hatta ben masama bir tane maketini koydum bile. Sanırım bir miktar bu sevimli süngerin fanatiği oldum. Bu yaşta hem de.

Yine yoğun bir haftasonuna giriyoruz. Programlar şimdiden hazır. Her işin başı sağlık ama. Hepimize önce sağlık sonra güzel bir haftasonu diliyorum.

7 yorum:

Bir Derin Masalı dedi ki...

Biz de ailece çok seviyoruz SÜnger Bob cuğumuzu :) Demek bu hafta sonu da dolu dolu yaşanacak. Ne güzel!

Vinho dedi ki...

Hello. This post is likeable, and your blog is very interesting, congratulations :-). I will add in my blogroll =). If possible gives a last there on my blog, it is about the Vinho, I hope you enjoy. The address is http://vinho-brasil.blogspot.com. A hug.

Elçince dedi ki...

Sana uğramayalı ne uzun zaman olmuş şöyle bir baktımda...

annelog dedi ki...

Öyle Hande, yoğun ama güzeldi:)

Thank you Vinho.

Zaman akıp gidiyor Elçin:)

5th Avenue dedi ki...

ne kadar guzel bir blogun var.. harika bir anne olmalısın.. Cocukların cok sanslı :)

gazel vakti dedi ki...

Bende çocuklarımda çok seviyoruz Sünger Bob'ı. Çocuklar başlayınca benide çağırıyorlar bensiz seyretmek zevk vermiyormuş. Hem müziği hemde tüm animasyonları birbirinden güzel.

annelog dedi ki...

Teşekkürler 5th Avenue:)

Ama çok tatlılar Gael Vakti, sensiz keyfi olmuyormuş ha? Süper:)